Baza nurkowa i Windserfingowa
Baza nurkowa i Windserfingowa
Wody Jeziora Budzisławskiego zaliczają się do pierwszej klasy czystości. Średnia głębokość jeziora waha się do 11 m, a w najgłębszym miejscu dochodzi aż do 36 m. Doskonale widać dno nawet daleko od brzegu, a widoczność sięga prawie 10 m. Dzięki temu jest to doskonałe miejsce na naukę nurkowania.
Nad jeziorem zorganizowano bazę nurkową oraz windsurfingową, którą opiekuje się Wielkopolskie Centrum Działalności Podwodnej ‘Driver’. Nurkowie zorganizowali w wodach Jeziora Budzisławskiego trasę o różnym stopniu trudności, dostosowaną dla początkujących jak i tych z doświadczeniem. W wodach jeziora zatopiono m.in. dwumetrową figurę matki Boskiej, fortepian, stuletnią łódź rybacką sprowadzoną z Ustki. Dodatkowo w Trębach Starych można wypożyczyć kompletny sprzęt nurkowy, jak i uzupełnić butle tlenowe.
Nad jezioro Powidzkie i Budzisławskie przybywa wielu fanów deski surfingowej. Pięknie usytuowane, duże, z czystą wodą i przyjazną infrastrukturą. Największą z czterech zatok jest zatoka Anstazewska, gdzie między cyplami: Brzóskim i Ostrowskim tworzą się tunele wiatru. To tutaj najczęściej możemy spotkać windsurferów, którzy zmagają się z siłami wiatru i wody.
Jeśli chcecie spróbować swoim sił z tym sportem znajdziecie tutaj szkołę windsurfingową, gdzie wypożyczycie kompletny sprzęt i odbędzie lekcję z instruktorem. Mimo olbrzymiej powierzchni, Jezioro Powidzkie i Budzisławskie jest bezpieczne dla żeglujących deskarzy ponieważ jego rynnowy charakter sprawia, że brzeg mamy zawsze w zasięgu wzroku.